Forum dijakov Srednje šole za oblikovanje in fotografijo Ljubljana Seznam forumov



Avtor Sporočilo

<  Dijaška skupnost  ~  NOVI ŠOLSKI PRAVILNIK

S pravilnikom ...

... se strinjam.   [ 5 ]  
41%
  41%
... se ne strinjam (utemeljite zakaj).   [ 7 ]  
58%
  58%

Skupaj glasov : 12
R5
Objavljeno: 04 Okt 2007 00:31 Odgovori s citatom
Administrator foruma Pridružen/-a: 24.04. 2006, 12:58 Prispevkov: 139
Na forum objavljam še nesprejeti novi šolski pravilnik.
Preden ga ravnateljica uradno potrdi, je potrebno dobiti še mnenja dijaške skupnosti.
Na sestanku je bilo naročeno predstavnikom razredov, da v razredu predstavijo novi pravilnik in zberejo mnenja; kaj bi npr. spremenili, kaj bi kje še dodali ...
Če imate glede pravilnika kakšne pripombe oz. še dodatna mnenja, prosim to napišite in NAJPOZNEJE do glavnega odmora v četrtek, 11. 10. 2007, oddajte v zbornico mentorju dijaške skupnosti prof. Petru Peterki.
Lahko mi svoja mnenja pošljete tudi na moj mail (valerija.zabret@gmail.com) oz. jih napišete na forum (to pa prosim storite najpozneje do srede, 10. 10. 2007).
Naj pa bodo mnenja seveda utemeljena icon_biggrin

Citiram:
Na podlagi 6. člena Pravilnika o šolskem redu v srednjih šolah (UL. 43/07) in 4. člena Pravilnika o ocenjevanju znanja v poklicnem in srednjem strokovnem izobraževanju (UL 79/06) ravnateljica Srednje šole za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani določa Šolska pravila Srednje šole za oblikovanje in fotografijo v Ljubljani.
Šolska pravila
S šolskimi pravili urejamo naslednjo problematiko:
• Hišni red
• Obiskovanje pouka
• Vzgojni ukrepi
• Merila in postopki za podeljevanje pohval, priznanj in nagrad
• Prilagajanje šolskih obveznosti
• Šolska pravila ocenjevanja (ne velja za program gimnazije)
• Končna določila

I. Hišni red
1. Hišni red ureja predvsem pravila za:
• varovanje šole in nadzor nad vstopom v njene prostore in izstopom iz navedenih prostorov,
• varen prihod v šolo in pričetek ter zaključek vzgojno – izobraževalne dejavnosti,
• hranjenje garderobe,
• uporabo učilnic šole in red v učilnicah,
• čas in izrabo odmorov,
• dežurstvo strokovnih delavcev v času organiziranega izobraževalnega dela,
• obnašanje in ravnanja strokovnih delavcev in dijakov ter obiskovalcev.
• pravila o šolskem redu pri pouku športne vzgoje

Ta pravila veljajo za območje prostorov šole, za zunanje površine šole (dvorišča, ograjeno območje Križank), za območje izvajanja vzgojno – izobraževalnih in drugih dejavnosti šole izven prostorov oziroma površin šole. Za neposredno okolico šole se šteje območje Križank, veliko in malo dvorišče, uporaba pergole – dvignjene terase nad velikim dvoriščem in poletnega gledališča se lahko uporablja samo za učno vzgojne namene po predhodni odobritvi ravnateljice. V gostinski lokal lahko vstopajo dijaki samo na malico oziroma po brezalkoholno pijačo.

Organizacija izvajanja dejavnosti v zavodu
2.

Vhodna vrata v prostore šole se odklenejo ob 6.15 uri in zaklenejo ob 20.30 uri oziroma ko dijaki zadnjo uro pouka ali slušatelji šole za odrasle pouk končajo. Uporabniki storitev šole in zaposleni uporabljajo vhod iz velikega dvorišča in druge vhode v posamezne učne in delovne prostore. Uporabniki se morajo izkazati z osebnim dokumentom varnostniku, hišniku, ravnatelju, če to zahtevajo. Varnostnik v okviru svojega delovnega časa vpisuje podatke o osebah, ki sicer niso zaposlene oziroma ne obiskujejo šole. Varnostnik lahko po svoji presoji identifikacije sumljive osebe oziroma grupiranja tudi fotografira. S fotodokumentacijo razpolaga vodstvo šole. Uporablja se v postopku identifikacije in eventuelnem disciplinskem postopku.

Matične učilnice se odklenejo ob 6.30 uri, posebne učilnice (laboratoriji, delavnice, kabineti) pa ob začetku učne ure v teh prostorih.

Matične učilnice se zaklenejo po končanem pouku, posebne učilnice pa po posamezni končani šolski uri.

Dijaki se brez dovoljenja profesorja oziroma drugega strokovnega delavca, ki izvaja dejavnost, ne smejo zadrževati v posebnih učilnicah.

Dijaki se v času izven pouka oziroma interesnih dejavnosti ali kulturnih in drugih prireditev zavoda, ki jih obiskujejo, brez dovoljenja ravnatelja ne smejo zadrževati v prostorih zavoda.

3.

Pouk se prične vsak dan ob 7.45 in se konča po urniku, glede na specifiko izvajanja različno za posamezne oddelke in dneve oziroma skupine dijakov v oddelku.

Po vsaki šolski uri je 5 (pet) minutni odmor, po 4. šolski uri je glavni odmor (30 minut).

Dijaki lahko med glavnim odmorom gredo po malico in uporabljajo malo in veliko dvorišče.

Dijaki morajo biti v učilnici pred pričetkom učne ure (v učnih ali delavniških prostorih).Učitelji po posameznih laboratorijih in delavnicah glede na specifiko delovnega procesa, ki z odmorom naj ne bo moten, lahko določijo drugačne odmore, po predhodnem pisnem predlogu in odobritvi ravnatelja.

Dijaki ne smejo zapustiti prostorov in površin zavoda tudi v prostih urah med časom pouka oziroma drugih dejavnosti ali v primeru neudeležbe pouka. Za varnost dijakov na poti do telovadnice na Taboru oz. iz nje šola ne odgovarja

4.

Ogledi razstav, obiski podjetji in podobno morajo biti evidentirani v zvezku ekskurzij pred izvedbo (kaj, kdo, kdaj, kam in koliko časa bo trajal predviden ogled).

5.

Dijaki prihajajo pravočasno k pouku, za posamezne oblike dejavnosti (laboratoriji, delavnice, telovadnica) morajo imeti za dejavnost primerno obleko in obutev, kot jo zahteva učitelj, ki dejavnost vodi.

Dijaki morajo v vseh posebnih učilnica, kjer se uporabljajo stroji, strojne naprave, kemikalije, podpisati izjavo, da so seznanjeni z določili varstva pri delu. Za to so odgovorni izvajalci pouka v delavnicah, laboratorijih itd. in razredniki.

Vsi dijaki, ki uporabljajo specialne učilnice (laboratoriji, delavnice itd.) se morajo izkazati, da so nezgodno zavarovani, praviloma od začetka do konca pouka (za tekoče šolsko leto).

6.
Dijaki so dolžni na poti v šolo in iz nje skrbeti za lastno zdravje in varnost, pri čemer ne smejo ogrožati zdravja in varnosti drugih.

Dijaki po prihodu v učilnico odložijo garderobo na obešalnike.

Denar in drugo lastnino vrednostne narave, morajo dijaki hraniti pri sebi in zanjo tudi sami odgovarjajo. Šola za izgubo ali odtujitev navedene lastnine ne odgovarja. Prav tako ne odgovarja za parkirana vozila izven šole oziroma parkirana kolesa in motorna kolesa na dvorišču šole.

Skrb za red in čistočo
7.

Za red in čistočo šole skrbi in je odgovoren vsak dijak, za oddelek v učilnici ali delavnici pa reditelja določenega dne.

Dolžnosti dijakov
8.

Dolžnosti dijakov v zvezi z upoštevanjem hišnega reda so:
• Skrbeti za čisto in urejeno učilnico ali drug učni prostor šole, zlasti tako, da sam ne onesnažuje okolja, da vzpostavlja red in da opozarja druge morebitne onesnaževalce.
• Da upoštevajo pravila lepega vedenja ter spoštljivega odnosa do ostalih dijakov, profesorjev, drugih obiskovalcev šole.
• Da hodijo k pouku in drugim dejavnostmi urejeni in dostojno oblečeni.
• Da ne uživajo alkohola, drog, ali drugih psihogenih sredstev.
• Da po končani zadnji uri položijo vse stole v učilnici na mizo, zapustijo učilnico in s tem omogočijo hitrejše in lažje čiščenje prostorov.

Dolžnosti učiteljev in drugih delavcev šole
9.

Dolžnosti učiteljev in drugih delavcev šole v zvezi z spoštovanjem hišnega reda so:
• Skrbeti za čisto in urejen učni prostor in okolje šole, zlasti tako, da sam ne onesnažuje okolja, da vzpostavlja red in opozarja druge morebitne onesnaževalce.
• Da upoštevajo pravila lepega vedenja, ter spoštljivega odnosa do dijakov, drugih strokovnih delavcev šole in vodstvo šole, drugih obiskovalcev šole, ter do vse žive in nežive narave.
• Da hodijo k pouku in drugim dejavnostim urejeni in dostojno oblečeni, zavedajoč se, da s svojim vedenjem in odnosom stalno izkazujejo svoje vzgojne sposobnosti.
• Da ne uživajo alkohola, drog ali drugih psihogenih sredstev.
• Da skrbijo za učno opremo, zaklepajo posebne učilnice, delavnice in laboratorije po končanem pouku.
• Da so redno prisotni v času svoje učne in delovne obveznosti, v času govorilnih ur pa dosegljivi v zbornici šole po razporedu.

Dolžnosti rediteljev
12.

Reditelja sta dva dežurna dijaka v oddelku in opravljata zlasti naslednje naloge:
• na začetku vsake ure obvesti učitelja, oziroma drugega strokovnega delavca, ki izvaja dejavnosti (v nadaljnjem besedilu učitelj) o odsotnih dijakih, ter o drugih spremembah oziroma dogodkih v razredu.
• Pomaga učitelju pri pouku, zlasti pri pripravi učil.
• Pobriše tablo med odmori, med učno uro in po zadnji uri pouka.
• Prezrači učilnico po končani šolski uri.
Skrbi za čistočo v oddelku. Učilnico oziroma delavnico praviloma zapušča zadnji.

Osebni pregled
13.

Ravnatelj šole lahko odredi, po predhodnem pristanku staršev oddelka, da se pri posameznikih izvede osebni pregled in pregled opreme in sredstev, ki jih nosi v šolo. Pri pregledu je potrebno upoštevati dostojanstvo do pregledane osebe.

Dijaki stari 18 let in več se morajo podrediti temu določilu, saj sodi v njihovo obveznost, ko so se vključili v neobvezni del nadaljnjega izobraževanja v srednji šoli.

Ravnatelj lahko odredi in napoti na pregled delavca šole, če dokazano sumi, da je njegovo ravnanje in stanje pod vplivom alkohola ali droge. Prav tako lahko zahteva alkotest za delavca šole, ki je v vidno vinjenem stanju zmanjšane prištevnosti. Navedenim delavcem lahko odredi prepoved dela v šoli oziroma suspenz.

Pravila o šolskem redu pri pouku športne vzgoje

14. Dijaki morajo prihajati k pouku pravočasno in redno, ob začetku pouka morajo biti pripravljeni za delo v popolni športni opremi. Vhodna vrata v garderobe ob pričetku pouka zaradi varnosti zaklepamo, zato naj dijaki ne zamujajo.

15. Športna vzgoja poteka v prostorih ŠD Tabor, zato je potrebno upoštevati njihov hišni red. Vsako morebitno škodo poravna storilec sam, če tega ne ugotovimo, pa celotna oddelčna skupnost.

16. Na dvorišču, stopnišču in tekališču ŠD Tabor je strogo prepovedano kajenje, uživanje drog in alkohola ter prihajanje k uram športne vzgoje pod vplivom nedovoljenih poživil. Smeti in ostale odpadke je potrebno odlagati v zato namenjene koše.

17. Pred objektom ŠD Tabor in v njem zahtevamo spoštljivo vedenje do vseh zaposlenih.

18. Vsako osebo, ki ni dijak naše šole oziroma ni zaposlen v športnem društvu, takoj prijavite profesorju športne vzgoje ali upravniku zgradbe. Naši dijaki morajo imeti pri sebi dijaško izkaznico, s katero se na zahtevo učitelja ŠVZ oziroma zaposlenih lahko identificirajo.

19. Ob prihodu v garderobo poišče dežurni dijak profesorja, ki mu izroči ključ za garderobo. Ko vsi dijaki zapustijo garderobo, dežurni dijak zaklene garderobo, poleg nje pa tudi vrata, ki vodijo v njo. Ključ izročijo profesorju. Vstop v garderobe med poukom ni dovoljen, razen z dovoljenjem profesorja. Dežurni dijak je odgovoren za red v garderobah, morebitno škodo dežurni učenec takoj sporoči profesorju.

20. Dijaki ob pričetku pouka izklopijo mobilne telefone, vrednejše predmete in denar pa prinesejo v telovadnico, kjer jih shranijo v za to namenjeno vrečko ali torbo. Morebitno krajo takoj sporočijo profesorju!

21. Zaradi varnosti je strogo prepovedana vsaka aktivnost v času odmora oziroma kakršna koli športna dejavnost brez prisotnosti profesorja. Prepovedano je plezanje v telovadnici ter nagibanje preko balkonske ograje. Vstop v gimnastično telovadnico brez vednosti profesorja je strogo prepovedan.

22. Dijaki, ki zaradi bolezni ali poškodb celo leto oz. celo ocenjevalno obdobje ne morejo aktivno sodelovati pri pouku, si priskrbijo opravičilo šolskega zdravnika na Metelkovi ali ustreznega specialista, in sicer do konca septembra oz. do začetka ocenjevalnega obdobja. En izvod opravičila odda dijak razredniku, kopijo pa profesorju športne vzgoje. Dijaki, ki so oproščeni športne vzgoje, morajo biti pri pouku ŠVZ prisotni, po potrebi sodelujejo pri organizaciji ter izvedbi ure in v dogovoru s profesorjem ŠVZ izdelajo seminarsko nalogo. Oproščen dijak je lahko vključen tudi v druge oblike dela v šoli, o čemer odloča oddelčni učiteljski zbor in ravnateljica. Delno opravičeni imajo prilagojen program vadbe in izdelajo seminarsko nalogo.

23. Dijaki, ki izostanejo od pouka ŠVZ več kot dvakrat zapored, morajo prinesti razredniku opravičilo osebnega zdravnika, profesorju ŠVZ pa fotokopijo le-tega. Če je zaradi zdravstvenih razlogov izostanek daljši od enega meseca, dijaki prinesejo opravičilo osebnega zdravnika. Opravičila staršev ne bomo upoštevali. Dijakinje z bolečinami med menstruacijo morajo biti pri urah ŠVZ prisotne, če so težave pogostejše, si priskrbijo zdravniško opravičilo in pri pouku ne sodelujejo aktivno.

24. Dijaki morajo imeti pri pouku športne vzgoje obvezno športno opremo: športne copate (samo za notranjo uporabo), kratke hlače ali trenirko ter majico. Športna vadba v nogavicah ni dovoljena (prihaja do zdrsov in posledično do poškodb), razen pri pouku gimnastike. V času od 1. 9. do 25. 10. ter od 1. 3. do 24. 6. lahko poteka pouk tudi na zunanjih objektih, zato morajo imeti dijaki primerna oblačila in obutev (zunaj lahko poteka pouk, ko je + 6 stopinj Celzija in več in ne dežuje). Dijak brez športne opreme se smatra kot neopravičeno odsoten. V primeru kršenja pravil oziroma nespoštljivega obnašanja se bo proti kršitelju uvedel disciplinski postopek po pravilniku o šolskem redu.

Kršitve hišnega reda
25.

Dijaki oziroma zaposleni delavci šole kršijo hišni red, če ravnajo v nasprotju z določbami tega pravilnika. Neupoštevanje pravil hišnega reda je prekršek, ki se ga kaznuje po Pravilniku o šolskem redu v srednjih šolah.

Kršitve hišnega reda so tudi naslednje škodljive aktivnosti dijakova, zaposlenih delavcev in obiskovalcev šole:
• Kajenje oziroma nagovarjanje drugih oseb k kajenju.
• Uživanje alkoholnih pijač, drog ali drugih psihogenih sredstev ali nagovarjanje drugih oseb k uživanju.
• Razpolaganje oziroma razdeljevanje drog ali alkoholnih pijač.
• Prisotnost v alkoholiziranem, drogiranem ali drugem zasvojenem stanju.

Aktivnosti iz prejšnjega odstavka pomenijo kršitev hišnega reda, če jih posameznik stori v času izvajanja dejavnosti v prostorih in pripadajočih površinah šole oziroma izven šole (OIV, strokovne ekskurzije, ogledi predstav, razstav itd.).


II. Obiskovanje pouka

1. Dijak je odsoten od pouka zaradi opravičenih ali neopravičenih razlogov. V treh delovnih dneh po izostanku mora razrednik vedeti za razlog izostanka. Za to morajo najprej poskrbeti dijak in starši, nato pa tudi razrednik, ki vzpostavi stik s starši. Medsebojno obveščanje je lahko osebno, po telefonu, telefaksu, elektronski pošti ali pisno, odvisno od dogovora med starši in razrednikom. Pri tem je najpomembnejša gotovost, da so vsi seznanjeni z izostankom.

2. Vsak izostanek mora biti pisno opravičen v petih delovnih dneh oziroma na prvi razredni uri po prihodu dijaka v šolo. Razrednik po prejemu pisnega opravičila odsotnost opraviči, če je razlog utemeljen. Za več kot petdnevni izostanek morajo priložiti potrdilo dijakovega osebnega zdravnika.

3. Neopravičene odsotnosti pomenijo kršitve Pravilniku o šolskem redu, za kar sledijo vzgojni ukrepi .

4. Odsotnost od ure pouka ………(20. člen Pravilnika o šolskem
5. Starši lahko pisno zaprosijo razrednika, da dijaku zaradi utemeljenih razlogov (npr. vozni red…21. člen Pravilnika o šolskem

6. Starši lahko zaprosijo šolo za oprostitev sodelovanja dijaka pri pouku določenega predmeta ….22. člen Pravilnika o šolskem

4. Za dijaka, ki je bil v posameznem ocenjevalnem obdobju pri pouku posameznega predmeta prisoten manj kot 85% (obvezna prisotnost dijaka, kot jo opredeljuje 14. člen Pravilnika o šolskem redu v srednjih šolah), lahko učitelj opravi pregledno preverjanje in ocenjevanje znanja za celotno ocenjevalno obdobje, če meni, da sprotne ocene zaradi odsotnosti dijaka niso odraz celovitega znanja dijaka. Delež prisotnosti se začne ugotavljati 14 dni pred zaključkom ocenjevalnega obdobja. Obveznosti mora dijak opraviti v dveh tednih po zaključku ocenjevalnega obdobja, v katerem zaradi prevelike odsotnosti kljub nekaj sprotnim ocenam ni dosegel minimalnega standarda.

5. Manj kot 85% je bil prisoten dijak, ki je izostal več kot 15% realiziranih ur pouka posameznega predmeta, ne da bi mu te izostanke izrecno dovolila šola po 16. členu Pravilnika o šolskem redu (?) ali zaradi daljše odsotnosti od pouka iz zdravstvenih razlogov.

6. Dijaku se prepove prisotnost pri uri pouka oziroma pouku določenega dne v primeru:
24. člen Pravilnika o šolskem redu V takem primeru učitelj, ki prepoved izreče, to tudi zapiše v dnevnik s kratko navedbo razloga. Dijaka mora počakati na konec pouka pred razredom. V primeru, da je dijak nevaren sebi in drugim (okolici), učitelj pošlje enega od dijakov v tajništvo, od koder pokličejo varnostnika ter obvestijo starše in predstavnike drugih ustreznih služb (policija, reševalci). Varnostnik spremi dijaka iz učilnice, da skupaj počakata starše in predstavnike drugih ustreznih služb.

6. Če dijaška organizacija, v katero je včlanjena…. (13. člen Pravilnika o šolskem redu

III. Vzgojni ukrepi
1. Vzgojni ukrepi se izrekajo po Pravilniku o šolskem redu v srednjih šolah za naslednje kršitve:

Lažje kršitve so:
- neprimeren odnos do pouka (zamujanje pouka ali drugih šolskih obveznosti; večkratna pomanjkljiva oprema za šolsko delo; motenje šolskih aktivnosti kljub opozorilom učitelja; pogostno neizvajanje ali odklanjanje učiteljevih navodil o zadolžitvah v zvezi s poukom; blažji poskusi goljufanja pri pouku),
- neprimeren odnos do dijakov ali delavcev šole in do njihove lastnine (objestno in nespodobno vedenje do sošolcev, učiteljev in drugih delavcev šole ter nespoštovanje njihove lastnine),
- neprimeren odnos do šole, šolskega ali drugega premoženja (kršenje hišnega reda; neprimerno vedenje, ki škodi ugledu šole),
- kajenje v prostorih in na zemljišču šole
- do 5 ur neopravičene odsotnosti od pouka (neopravičena odsotnost od posamezne ure pouka, ki je rezultat odločitve dijaka – »špricanje« ali večje dijakove malomarnosti pri postopku opravičevanja; zamuda pouka lahko po odločitvi razrednika šteje za neopravičeno uro).

Težje kršitve so:
- ponavljajoče se lažje kršitve, za katere je bil dijaku izrečen opomin razrednika (za ponavljajočo lahko šteje že drugo kršenje, posebej, če je bilo storjeno na predrzen način),
- tatvina,
- ponarejanje (ponarejanje rezultatov pisnih izdelkov; ponarejanje opravičil, podpisov staršev; lažno prikazovanje identitete; goljufanje ipd.)
- žaljiv odnos do dijakov ali delavcev šole (zmerjanje, žaljive obdolžitve, žalitve v sredstvih obveščanja – napisi, sporočila v pisnih in elektronskih medijih)
- posedovanje nevarnih predmetov in sredstev,
- neupoštevanje predpisov o varnosti in zdravju pri delu
- namerno poškodovanje šolskega premoženja ali tuje lastnine
- do 20 ur neopravičene odsotnosti od pouka

Najtežje kršitve so:
- ponavljajoče istovrstne težje kršitve, za katere je bil dijaku izrečen vzgojni ukrep,
- psihično ali fizično nasilje,
- uživanje alkohola ali drugih drog, prisotnost pod vplivom alkohola ali drugih drog,
- prinašanje, posedovanje, ponujanje, prodajanje alkohola ali drugih drog,
- prinašanje ali posedovanje nevarnih predmetov ali sredstev,
- ponarejanje ali uničevanje šolske dokumentacije,
- večja tatvina ali vlom,
- neupoštevanje predpisov o varnosti in zdravju pri delu, kar je povzročilo težjo telesno poškodbo ali večjo materialno škodo,
- namerno uničevanje šolskega ali drugega premoženja,
- neopravičena odsotnost od pouka od 21 do 35 ur (za prekoračitev 35 ur se dijaku izreče izključitev (17. člen Pravilnika o šolskem redu).
2. Vzgojni ukrepi so:
- opomin: za lažje kršitve in neopravičeno odsotnost 5 ur,
– ukor razrednika: za težje kršitve in za neopravičeno odsotnost od 6 do 10 ur,
- ukor oddelčnega učiteljskega zbora: za težje kršitve in za neopravičeno odsotnost od 11 do 20 ur,
– ukor učiteljskega zbora: za najtežje kršitve in za neopravičeno odsotnost od 21 do 35 ur
- izključitev: za najtežje kršitve in za neopravičeno odsotnost preko 35 ur.

3. Namesto vzgojnega ukrepa se dijaku lahko določijo alternativni ukrepi. Ti so (36. člen Pravilnika o šolskem redu):
- pobotanje oz. poravnava,
- poprava škodljivih posledic ravnanja,
- opravljanje dobrih del,
- premestitev v drug oddelek,
- pogojna izključitev.
Premestitev se lahko določi namesto ukora učiteljskega zbora, pogojna izključitev pa namesto izključitve. V tem primeru dijak obiskuje pouk, če pa v času pogojne izključitve stori težjo ali najtežjo kršitev, se mu izreče izključitev. Alternativni ukrep se lahko določi večkrat.
4. Dijak ima pred izrekom vzgojnega ukrepa pravico do ustnega ali pisnega zagovora (40. člen Pravilnika o šolskem redu).
5. Dijak je v skladu s predpisi o odškodninski odgovornosti odgovoren za škodo, ki jo povzroči v šoli (54. člen Pravilnika o šolskem redu). V tem primeru se opravi razgovor dijaka, staršev in razrednika pri svetovalni delavki, v primeru neuspelega dogovora pa še pri ravnateljici. Strokovni ugotovitvi povzročene škode sledi povrnitev škode.


IV. Merila in postopki za podeljevanje pohval, priznanj in nagrad
1. Dijakom se podeljujejo:
- pohvale
- knjižne nagrade
Pohvale so pisne ali ustne. Pohvala se dodeli dijakom za zelo dober učni uspeh in za nadpovprečne uspehe pri posameznih predmetih.
Knjižna nagrada s posvetilom razrednika in podpisom ravnatelja se podeli dijaku za zelo dober učni uspeh in izjemno uspešno in prizadevno delo v razredni skupnosti in drugih dejavnostih na šoli.

2.
V. Prilagajanje šolskih obveznosti
Ta pravila urejajo prilagajanje šolskih obveznosti za tiste dijakinje in dijake, ki se vzporedno izobražujejo na več šolah oziroma po več izobraževalnih programih, pripravljajo na mednarodna tekmovanja v znanju ali so perspektivni oziroma vrhunski športniki, raziskovalci ali umetniki.

I. POGOJI ZA PRIDOBITEV STATUSA

1.Status kulturnika si lahko pridobi dijak, ki se vzporedno izobražuje v glasbenih, baletnih in drugih šolah, ki izvajajo javno veljavni ali cerkveno veljavni program ali aktivno sodeluje v javnem kulturnem društvu.

Status športnika si lahko pridobi dijak, ki je registriran pri nacionalni panožni športni zvezi in se udeležuje uradnih tekmovanj nacionalnih panožnih športnih zvez, ali dijak, ki ima naziv vrhunskega športnika v skladu z zakonom o športu (naziv podeli Olimpijski komite Slovenije).

Status tekmovalca si lahko pridobi dijak, ki se pripravlja na državna ali mednarodna tekmovanja iz znanja, če ga državno strokovno društvo, združenje ali drug pristojni organ uvrsti na ta tekmovanja. Po enakih izhodiščih se obravnava tudi dijaka – raziskovalca ali umetnika.
2. O dodelitvi statusa odloči ravnateljica s sklepom. Pred odločitvijo si ravnateljica pridobi mnenje razrednika.

II. POSTOPEK DODELITVE STATUSA IN TRAJANJE
1. Pridobitev statusa predlagajo starši, dijak sam ali ustrezno društvo, športni klub ali organizacija. K predlogu je potrebno priložiti:
• za status dijaka, ki se vzporedno izobražuje, potrdilo o vpisu v drugo šolo oziroma drug izobraževalni program in časovni spored obveznosti za tekoče šolsko leto,
• za status kulturnika potrdilo javnega kulturnega društva o aktivnem sodelovanju in javnih predstavitvah ter doseženih uspehih,
• za status športnika potrdilo, da je dijak registriran pri nacionalni panožni športni zvezi in da se udeležuje uradnih tekmovanj te športne zveze, in od kluba potrjen časovni spored treningov in tekmovanj, preglednico rezultatov v minulem šolskem letu, za status vrhunskega športnika pa listino o dodelitvi naziva vrhunski športnik in časovni spored tekmovanj in priprav,
• za status dijaka tekmovalca ali raziskovalca potrdilo državnega strokovnega društva, združenja ali drugega pristojnega organa, ki organizira ali vodi priprave na tekmovanja iz znanja, da se dijak pripravlja in sodeluje v uradnem tekmovanju.

5. Status se praviloma podeljuje na začetku šolskega leta. Predlog skupaj z dokazili o izpolnjevanju pogojev je treba predložiti razredniku do 15. oktobra v tekočem šolskem letu.
Če eden od staršev izrecno pisno nasprotuje dodelitvi statusa dijaku, statusa ni mogoče dodeliti, dokler se starša o tem ne sporazumeta.
Šola dodeli status za eno šolsko leto, iz utemeljenih razlogov pa lahko le za določen čas v šolskem letu.
Status se lahko podaljša v naslednjem šolskem letu, če dijak izpolnjuje pogoje zanj. Vlogo za podaljšanje statusa skupaj z dokazili je potrebno predložiti do roka, določenega v prejšnjih odstavkih.

III. PRILAGAJANJE OBVEZNOSTI
1. Status določi dijaku ravnateljica s sklepom o dodelitvi statusa. Dijaku s statusom se prilagodijo način in roki ustnega preverjanja znanja.

2. Sklep o dodelitvi statusa začne veljati, ko ga podpiše ravnateljica.

IV. PRENEHANJE IN MIROVANJE STATUSA

1. Dijaku preneha status:
• če mu je dodeljen za določen čas,
• na njegovo izrecno željo ali zahtevo staršev dijaka,
• če mu preneha status dijaka,
• če mu preneha status perspektivnega športnika po zakonu o športu,
• če mu preneha status dijaka šole, v kateri se vzporedno izobražuje,
• če se preneha ukvarjati z dejavnostjo, zaradi katere mu je dodeljen,
• če se mu status odvzame.

2. Dijaku se status odvzame:
• če po svoji krivdi ne izpolnjuje dogovorjenih obveznosti in to povzroči negativen učni uspeh,
• če na dejavnostih, zaradi katerih je dobil status, deluje proti vzgojni usmeritvi šole in se obnaša v nasprotju z njo,
• če je bil dijaku izrečen vzgojni ukrep ukor ravnatelja ali učiteljskega zbora.
Mnenje o odvzemu statusa za dijaka sprejme oddelčni učiteljski zbor.

3. Šola lahko odloči, da dijaku status miruje, če tako želi sam ali to predlagajo njegovi starši ali oddelčni učiteljski zbor s sklepom. Med mirovanjem statusa dijak ne more uveljavljati pravic, ki so mu bile z njim dodeljene.
Status lahko dijaku miruje zaradi:
• dijakovega slabega učnega uspeha,
• bolezni,
• poškodbe,
• ukinitve dejavnosti, s katero se je dijak ukvarjal,
• začasne prekinitve obveznosti v dejavnosti, s katero se je ukvarjal (odmor med sezonama).
O mirovanju statusa odloči ravnateljica v osmih dneh po prejemu utemeljenega pisnega predloga.

VII. Šolska pravila ocenjevanja
1. Merila in postopek priznavanja formalno in neformalno pridobljenega znanja:
- šola na podlagi javnih listin o izobraževanju po javno veljavnih izobraževalnih programih dijaku prizna pridobljeno primerljivo znanje,
- neformalno pridobljeno znanje dijaka se priznava na osnovi dokazil iz 37. člena Pravilnika o ocenjevanju znanja v poklicnem in srednjem strokovnem izobraževanju,
- merila za priznavanje neformalno pridobljenega znanja določi programski učiteljski zbor in pri tem upošteva 38. člen Pravilnika o ocenjevanju znanja v poklicnem in srednjem strokovnem izobraževanju,
- postopek priznavanja znanja poteka, kot zahteva 39. člen Pravilnika o ocenjevanju znanja v poklicnem in srednjem strokovnem izobraževanju.

2. Načrt ocenjevanja znanja: šola ga objavi na svoji spletni strani.

3. Načini in roki izpolnjevanja neizpolnjenih obveznosti:
- dijak, ki ni dosegel minimalnega standarda znanja pri posamezni obliki ocenjevanja znanja, ga lahko doseže pri ponovnem ocenjevanju v roku, ki ga določi učitelj posamezne programske enote,
- dijak, ki ni dosegel minimalnega standarda znanja pri posamezni programski enoti ob zaključku prvega ocenjevalnega obdobja, ga lahko doseže pri ponovnem ocenjevanju v roku, ki ga določi učitelj posamezne programske enote,
- dijak, ki ni dosegel minimalnega standarda znanja pri posamezni programski enoti ob zaključku drugega ocenjevalnega obdobja, ga lahko doseže pri ponovnem ocenjevanju na popravnem izpitu v izpitnih rokih,
- dijak, ki ni dosegel minimalnega standarda znanja pri posamezni programski enoti ob zaključku šolskega leta in vseeno napreduje v naslednji letnik, izkazuje znanje v skladu z osebnim izobraževalnim načrtom.

4. Način uresničevanja javnosti ocenjevanja: učitelj dijaka
- seznani z obsegom učne snovi in s cilji, ki naj bi jih dosegel,
- seznani z oblikami in načini ocenjevanja in napove datum pisnega ocenjevanja,
- na začetku pouka predmeta seznani s kriteriji za ocenjevanje,
- pred pisanjem pisnega izdelka oz. pred vsemi oblikami ocenjevanja, pri katerih se uporablja točkovnik, seznani z mejami za ocene in točkovno vrednostjo posameznih nalog in vsebin, ki je navedena za posamezno nalogo,
- seznani z dovoljenimi pripomočki,
- ocenjuje v oddelku oz. skupini,
- obvešča o doseženih rezultatih pri ocenjevanju znanja javno pri pouku,
- ugotavljanje izpolnjevanja drugih pogojev iz izobraževalnega programa sproti dokumentira v ustrezno šolsko dokumentacijo.

5. Način priprave osebnega izobraževalnega načrta in sodelovanje dijaka pri tem:
- razrednik napoti dijaka k šolski svetovalni delavki, ki izpelje postopek po pripravljenem obrazcu in upošteva 10. člen Pravilnika o ocenjevanju znanja v poklicnem in srednjem strokovnem izobraževanju.

6. Način priprave mape učnih dosežkov: upošteva se 11. člen Pravilnika o ocenjevanju znanja v poklicnem in srednjem strokovnem izobraževanju.

7. Vpogled in izročanje ocenjenih izdelkov:
- dijaki imajo možnost vpogleda v ocenjeni izdelek, preden je ocena zapisana v redovalnico,
- v ocenjenem izdelku morajo biti ustrezno označene napake tako, da dijak lahko spozna pomanjkljivost v svojem znanju, za likovne, oblikovalske in fotografske izdelke pa mora učitelj pomanjkljivosti pojasniti,
- dijak ima pravico do obrazložitve ocene,
- učitelj dijakom pisne in druge izdelke vrne v petih delovnih dneh po tem, ko jih je seznanil z oceno, v primeru ugovora pa po končanem postopku.

8. Največje dopustno število pisnih izdelkov na dan in na teden:
- dijak lahko piše za oceno največ tri pisne izdelke na teden in enega na dan,
- če dijak piše izdelek na lastno željo, učitelj ni dolžan upoštevati pravilo prejšnje alineje, vendar to zabeleži v dnevnik.

9. Pogoji obveznega ponavljanja ocenjevanja:
- ocenjevanje je potrebno ponoviti, če več kot polovica dijakov pri skupinskem ocenjevanju znanja ni doseglo minimalnega standarda.

10. Postopek odpravljanja napak pri ocenjevanju:
- če dijak meni, da je bila pri ocenjevanju storjena napaka, na to opozori učitelja, ki ugotovi upravičenost pritožbe,
- če učitelj dijakovo pritožbo zavrne kot neutemeljeno, dijak pa še vedno meni, da je bila storjena napaka, lahko v treh dneh od seznanitve z oceno vloži ugovor zoper oceno, o katerem odloča komisija za ugovore,
- dijak lahko vloži ugovor zoper oceno tudi v treh dneh po prejemu letnega spričevala, obvestila o uspehu v ocenjevalnem obdobju ali v letniku ali obvestila o izpitu.

11. Izpitni red:
- dijak se prijavi k izpitu najkasneje tri dni pred izpitnim rokom, odjavi pa se lahko najkasneje dva dni pred izpitnim rokom,
- v spomladanskem izpitnem roku lahko dijak opravlja največ tri dopolnilne izpite,
- ustni del izpita traja največ 20 minut, če je izpit samo ustni pa največ 30 minut,
- dijak ima pravico do 15-minutne priprave na ustni izpit oz. ustni del izpita,
- pisni izpit oz. pisni del izpita traja najmanj 45 minut in največ 90 minut,

12. Pripravo izpitnega gradiva:
- izpitno gradivo pripravi strokovni aktiv,
- vodja strokovnega aktiva ali izpraševalec izroči izpitno gradivo pomočnici ravnatelja najkasneje dan pred izpitom.

13. Kršitve pravil pri ocenjevanju in ukrepi:
- če pri pisanju pisnih izdelkov ali pri drugih oblikah ocenjevanja znanja učitelj zaloti dijaka pri uporabi nedovoljenih pripomočkov, pri prepisovanju oziroma drugih kršitvah predpisanih pravil ocenjevanja, ugotovi, da dijak ne dosega minimalnih standardov, kar zabeleži v dnevnik kot kršitev in v redovalnico kot oznako »nms«.

VIII. Končne določbe
1. S temi pravili prenehajo veljati Pravilnik o hišnem redu (31. 8. 2002), Pravilnik o šolskem redu pri športni vzgoji (8. 10. 2003) in Pravilnik o merilih in načinih izrekanja priznanj dijakom Srednje šole za oblikovanje in fotografijo Ljubljana (5. 6. 2002).
2. Šolska pravila začnejo veljati, ko ravnateljica pridobi mnenje učiteljskega zbora, skupnosti dijakov in sveta šole ter mnenje sveta staršev.

Ravnateljica SŠOF:
Alenka Lukman Košir


Drugače stvari niso tako zelo nove ... Ena večjih novosti pa so npr. ALTERNATIVNI UKREPI:

Citiram:
3. Namesto vzgojnega ukrepa se dijaku lahko določijo alternativni ukrepi. Ti so (36. člen Pravilnika o šolskem redu):
- pobotanje oz. poravnava,
- poprava škodljivih posledic ravnanja,
- opravljanje dobrih del,
- premestitev v drug oddelek,
- pogojna izključitev.
Premestitev se lahko določi namesto ukora učiteljskega zbora, pogojna izključitev pa namesto izključitve. V tem primeru dijak obiskuje pouk, če pa v času pogojne izključitve stori težjo ali najtežjo kršitev, se mu izreče izključitev. Alternativni ukrep se lahko določi večkrat.


Nazadnje urejal/a R5 04 Okt 2007 00:48; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
voda
Objavljeno: 04 Okt 2007 00:45 Odgovori s citatom
optimist Pridružen/-a: 24.04. 2006, 16:21 Prispevkov: 3652 Kraj: tiha vasica ob oranžnem gozdu zelene barve v duetu svetlih ptic ki ljubijo noć ter pogreto seme
Kar se mene tiče, se s pravilnikom strinjam.

V oči pa so mi padle ene stvari ...

Citiram:
8. točka: (dolžnosti dijakov)
• Da po končani zadnji uri položijo vse stole v učilnici na mizo, zapustijo učilnico in s tem omogočijo hitrejše in lažje čiščenje prostorov.


Tuki recimo bi blo treba rečt učiteljem, da povejo kdaj je sploh zadnja ura ker recimo js ne vem če ma kdo še za nami pouk in kdaj je stole sploh treba dat gor in domnevam, da jih nihče ne daje gor ...

Citiram:
8. točka: (dolžnosti dijakov)
• Da hodijo k pouku in drugim dejavnostmi urejeni in dostojno oblečeni.

No, glede tega nimam pripomb ... icon_biggrin
Ne vem kaj sicer je definirano kot dostojno, ker sem že kr dost ekstremov vidla na šoli.


Citiram:
9. točka (dolžnosti učiteljev in drugih delavcev šole):
• Da upoštevajo pravila lepega vedenja, ter spoštljivega odnosa do dijakov, drugih strokovnih delavcev šole in vodstvo šole, drugih obiskovalcev šole, ter do vse žive in nežive narave.


Neživa narava?

Citiram:
12. točka (dolžnosti rediteljev):
• Prezrači učilnico po končani šolski uri.
Skrbi za čistočo v oddelku. Učilnico oziroma delavnico praviloma zapušča zadnji.


Glede zračenja mislm da je prov, ker nekatere učilnice so obupne ko pridemo vanje ... kar se tiče smradu.

Citiram:
II. sklop – obiskovanje pouka:

2. Vsak izostanek mora biti pisno opravičen v petih delovnih dneh oziroma na prvi razredni uri po prihodu dijaka v šolo. Razrednik po prejemu pisnega opravičila odsotnost opraviči, če je razlog utemeljen. Za več kot petdnevni izostanek morajo priložiti potrdilo dijakovega osebnega zdravnika.


Kar se pa te točke tiče, mi pa samo ni čisto jasno glede zdravniških opravičil. Baje zdravniki ne pišejo več tedenskih opravičil, ampak samo še te, ko si naprimer opravičen pouka športne vzgoje ... Tko da ne vem kako je s tem no ... Ve kdo natančno kako je z zdravniškimi opravičili?

Potem v nadaljevanju tega sklopa mi še par stvari od točke 4 ni jasno, ker se točke 4, 5 in 6 ponovijo (točka 6 se celo 3x) in mislim, da niso vse napisane v celoti oz. je neki izpadlo iz dokumenta ... No, se bom o tem še informirala.

Toliko iz moje strani. Če ma pa kdo kaj za dodati, pa kar napišite.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Madonna
Objavljeno: 04 Okt 2007 01:00 Odgovori s citatom
a lahko ?! Pridružen/-a: 24.04. 2006, 15:28 Prispevkov: 1700 Kraj: New York <3
Citiram:
Dijaki ne smejo zapustiti prostorov in površin zavoda tudi v prostih urah med časom pouka oziroma drugih dejavnosti ali v primeru neudeležbe pouka.


Ja itak . Najbol d se razrednicarki pred kabinet usedm lol.

Citiram:
• Da hodijo k pouku in drugim dejavnostmi urejeni in dostojno oblečeni.


Mhm, pol vec k pol folka sploh neb smel hodt v solo lol.

Citiram:
Manj kot 85% je bil prisoten dijak, ki je izostal več kot 15% realiziranih ur


No shit Sherlock Smejati se na ves glas Smejati se na ves glas Smejati se na ves glas Smejati se na ves glas

Citiram:
..dovolila šola po 16. členu Pravilnika o šolskem redu (?) ali zaradi daljše odsotnosti od pouka iz zdravstvenih razlogov....


Bruke Valerija Smejati se na ves glas

_________________
Eye for an eye will make the whole world blind.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
voda
Objavljeno: 04 Okt 2007 01:01 Odgovori s citatom
optimist Pridružen/-a: 24.04. 2006, 16:21 Prispevkov: 3652 Kraj: tiha vasica ob oranžnem gozdu zelene barve v duetu svetlih ptic ki ljubijo noć ter pogreto seme
NISM JS PISALA PRAVILNIKA, EVA DODIĆ -_-

poglej kdo je podpisan ... (tud ta vprašaj je bil že v originalu ahahahah)
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Madonna
Objavljeno: 04 Okt 2007 01:05 Odgovori s citatom
a lahko ?! Pridružen/-a: 24.04. 2006, 15:28 Prispevkov: 1700 Kraj: New York <3
Po pa bruke Alenchyqa Smejati se na ves glas

_________________
Eye for an eye will make the whole world blind.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dream
Objavljeno: 04 Okt 2007 17:00 Odgovori s citatom
kupite paprike Pridružen/-a: 02.05. 2006, 18:57 Prispevkov: 1126 Kraj: Boršt pri Dvoru
Citiram:
I. Hišni red
1. Hišni red ureja predvsem pravila za:
• hranjenje garderobe,
Dijaki po prihodu v učilnico odložijo garderobo na obešalnike.


Ne razumem kakšno hranjenje garderobe je tu mišljeno, ker mi "hranimo" garderobo na naslonjalih stolov, ker v večini učilnic ni niti kljukic za obešanje garderobe.

Citiram:
2.
Uporabniki storitev šole in zaposleni uporabljajo vhod iz velikega dvorišča in druge vhode v posamezne učne in delovne prostore. Uporabniki se morajo izkazati z osebnim dokumentom varnostniku, hišniku, ravnatelju, če to zahtevajo. Varnostnik v okviru svojega delovnega časa vpisuje podatke o osebah, ki sicer niso zaposlene oziroma ne obiskujejo šole. Varnostnik lahko po svoji presoji identifikacije sumljive osebe oziroma grupiranja tudi fotografira.



zdi se mi pametno, saj nazadnje varnostnica ni spustila prijatelja v šolo, ko mi je moral nujno prinesti neka potrdila z razlogom da ni iz naše šole in da ravnatiljica tako zahteva.

Citiram:
Za varnost dijakov na poti do telovadnice na Taboru oz. iz nje šola ne odgovarja

Glede na to da je športna vzgoja obvezen predmet in da do Tabora moramo priti (in to v 10-15min) se mi zdi da bi šola morala odgovarjati. (Ampak tu po moje ne bo spremembe, saj pot do Tabora ne spada med površine šole.)
In pa nikjer ne piše koliko je maksimalen čas v katerem moramo priti od šole do Tabora oz. nazaj.

Citiram:
• Da hodijo k pouku in drugim dejavnostmi urejeni in dostojno oblečeni.

Kdo odloča o tem kaj je dostojno in kaj ne?

Citiram:
Da po končani zadnji uri položijo vse stole v učilnici na mizo, zapustijo učilnico in s tem omogočijo hitrejše in lažje čiščenje prostorov.


Dijaki ne vemo kdaj je v določenem razredu zadnja ura. Predlagam obvestilo razredom, ki imajo zadnje ure v določenih razredih. (primer: Razrednikobvesti razred ob katerih dnevih po kateri šolski uri moraj dijaki pospraviti stole.)

Citiram:
• Da upoštevajo pravila lepega vedenja, ter spoštljivega odnosa do dijakov, drugih strokovnih delavcev šole in vodstvo šole, drugih obiskovalcev šole, ter do vse žive in nežive narave.
• Da hodijo k pouku in drugim dejavnostim urejeni in dostojno oblečeni, zavedajoč se, da s svojim vedenjem in odnosom stalno izkazujejo svoje vzgojne sposobnosti.

Živa in neživa narava...? nevem kaj je mišljeno s tem, ter ponovno, kdo odloča o tem kaj je dostojno in kaj ne. (profesor v trenirki?)


Citiram:

Ravnatelj šole lahko odredi, po predhodnem pristanku staršev oddelka, da se pri posameznikih izvede osebni pregled in pregled opreme in sredstev, ki jih nosi v šolo. Pri pregledu je potrebno upoštevati dostojanstvo do pregledane osebe.


Nikjer nisem zasledila da bi varnostnica lahko odpeljala kogarkoli v hišnikov kabinet(?) in tam izedla natančen pregled vseh oblačil in denarnice in torb. (ker se je to dogajalo.)


Citiram:

3. Namesto vzgojnega ukrepa se dijaku lahko določijo alternativni ukrepi. Ti so (36. člen Pravilnika o šolskem redu):
- pobotanje oz. poravnava,
- poprava škodljivih posledic ravnanja,
- opravljanje dobrih del,
- premestitev v drug oddelek,
- pogojna izključitev.

Opravljanje dobrih del se mi zdi super ideja, ki jo poznamo od ostalih šol kjer se je opravljanje dobrih del obneslo.

Citiram:

8. Največje dopustno število pisnih izdelkov na dan in na teden:
- dijak lahko piše za oceno največ tri pisne izdelke na teden in enega na dan,
- če dijak piše izdelek na lastno željo, učitelj ni dolžan upoštevati pravilo prejšnje alineje, vendar to zabeleži v dnevnik.

Zanima me če obstaja kakršenkoli zakon/pravilnik, v katerem bi pisalo v katerih primerih se test lahko prestavi? (če je bil prejšnji dan kulturni ali športni dan, oz. če je bil razred na večdnevni ekskurziji...) in pa če v primeru odsotnosti učitelja lahko dijaki pišejo test ko nadomešča drug učitelj test pa je sestavil učitelj ki predmet uči.

Mikolič Ajda 3.f
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Madonna
Objavljeno: 04 Okt 2007 20:44 Odgovori s citatom
a lahko ?! Pridružen/-a: 24.04. 2006, 15:28 Prispevkov: 1700 Kraj: New York <3
Citiram:
Glede na to da je športna vzgoja obvezen predmet in da do Tabora moramo priti (in to v 10-15min) se mi zdi da bi šola morala odgovarjati. (Ampak tu po moje ne bo spremembe, saj pot do Tabora ne spada med površine šole.)
In pa nikjer ne piše koliko je maksimalen čas v katerem moramo priti od šole do Tabora oz. nazaj.


Ja to se js strinjam.
Kaj pa ce me avto zbije in umerm na poti do Tabora, valda da je kriva sola, ker ce me sola neb silila v to, da grem ke, pol sploh nebi sla ane.

Pa men je tud ful vsec una fora z alternativnimi ukrepi srecen Dost raj ribam tla na kolenih k d dobim ukor pred izkljucitvijo alpa kej na to foro?

_________________
Eye for an eye will make the whole world blind.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
alcoholica
Objavljeno: 04 Okt 2007 20:47 Odgovori s citatom
tvoja mt Pridružen/-a: 24.04. 2006, 15:58 Prispevkov: 1624 Kraj: SF Bay Area
Citiram:
• hranjenje garderobe,

A res? Kje pa se to hrani?

Citiram:
Po vsaki šolski uri je 5 (pet) minutni odmor, po 4. šolski uri je glavni odmor (30 minut).

No to pa res... meni se zdi čas glavnega odmora absolutno prepozen! Sploh zdaj, ko se je cel urnik zamaknil. Bolje bi bilo po 3. šolski uri, ker jaz sem ob 11h že sestradana, pa čeprav doma jem zajtrk. In hodim en odmor prej v trgovino po malico, drugače se čez krulež svojega želodca težko skoncentriram.

Citiram:
Dijaki ne smejo zapustiti prostorov in površin zavoda tudi v prostih urah med časom pouka oziroma drugih dejavnosti ali v primeru neudeležbe pouka.

Kam pa naj bi se dijaki dali, če imajo luknje v urniku? Sploh pozimi in v primeru slabega vremena? Nekateri nimajo sredstev, da bi posedali v Plečniku na kavicah!
Aja, pa še eno vprašanje: če se dijak ne udeleži pouka, a ostane na površini šole, se mu to pri disciplinskem ukrepu šteje za pozitivno? icon_biggrin

Citiram:
Dijaki po prihodu v učilnico odložijo garderobo na obešalnike.

Tudi če bi imele vse učilnice obešalnike, bi imela svoje stvari raje pri sebi.. tako jih ne pozabim tako zlahka icon_biggrin

Citiram:
[šola] Prav tako ne odgovarja za parkirana vozila izven šole oziroma parkirana kolesa in motorna kolesa na dvorišču šole.

Za kaj pa potem imamo varnostnico? Da pregleduje nič hudega sluteče obiskovalce?!

Citiram:
Da hodijo k pouku in drugim dejavnostmi urejeni in dostojno oblečeni.

Kot je že bilo komentirano - kdo odloča o tem? Če je to pravilo, naj bo bolj konkretno in nedvoumno zapisano, kaj se sme in česa ne.

Citiram:
Da po končani zadnji uri položijo vse stole v učilnici na mizo, zapustijo učilnico in s tem omogočijo hitrejše in lažje čiščenje prostorov.

Ne bi bilo slabo, če bi profesorji dijake opozorili na to.

Citiram:
Prezrači učilnico po končani šolski uri.

Kaj pa razne M2, M4, H2.. tam je res ubitačno in res ne bi škodilo, da bi našli in uredili kakšen prezračevalni sistem! Sploh H2, kjer okna sicer so, ampak se en odpre za 10cm, drugi pa se sploh ne!

Citiram:
Da ne uživajo alkohola, drog ali drugih psihogenih sredstev.

Ravnatelj lahko odredi in napoti na pregled delavca šole, če dokazano sumi, da je njegovo ravnanje in stanje pod vplivom alkohola ali droge. Prav tako lahko zahteva alkotest za delavca šole, ki je v vidno vinjenem stanju zmanjšane prištevnosti. Navedenim delavcem lahko odredi prepoved dela v šoli oziroma suspenz.

Khm.. no, upam, da se boste tega držali. Do sedaj se niste, pa mislim, da je že bilo v pravilniku :) In vsi vemo, koga mislim s tem.

Citiram:
2. Vsak izostanek mora biti pisno opravičen v petih delovnih dneh oziroma na prvi razredni uri po prihodu dijaka v šolo. Razrednik po prejemu pisnega opravičila odsotnost opraviči, če je razlog utemeljen. Za več kot petdnevni izostanek morajo priložiti potrdilo dijakovega osebnega zdravnika.

Zdravniki ne dajejo opravičil za manj kot 7 dni.. bilo bi fino, če bi se med sabo uskladili :)

Citiram:
4. Odsotnost od ure pouka ………(20. člen Pravilnika o šolskem
5. Starši lahko pisno zaprosijo razrednika, da dijaku zaradi utemeljenih razlogov (npr. vozni red…21. člen Pravilnika o šolskem

6. Starši lahko zaprosijo šolo za oprostitev sodelovanja dijaka pri pouku določenega predmeta ….22. člen Pravilnika o šolskem

6. Če dijaška organizacija, v katero je včlanjena…. (13. člen Pravilnika o šolskem redu

????

Citiram:
3. Namesto vzgojnega ukrepa se dijaku lahko določijo alternativni ukrepi. Ti so (36. člen Pravilnika o šolskem redu):
- pobotanje oz. poravnava,
- poprava škodljivih posledic ravnanja,
- opravljanje dobrih del,
- premestitev v drug oddelek,
- pogojna izključitev.
Premestitev se lahko določi namesto ukora učiteljskega zbora, pogojna izključitev pa namesto izključitve. V tem primeru dijak obiskuje pouk, če pa v času pogojne izključitve stori težjo ali najtežjo kršitev, se mu izreče izključitev. Alternativni ukrep se lahko določi večkrat.

To! Hvala! Morda bo to kaj bolj zaleglo, kot papirček, na katerem piše ukor.

_________________
Beer! Helping ugly people get laid since 1862.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Madonna
Objavljeno: 04 Okt 2007 21:07 Odgovori s citatom
a lahko ?! Pridružen/-a: 24.04. 2006, 15:28 Prispevkov: 1700 Kraj: New York <3
Citiram:
No to pa res... meni se zdi čas glavnega odmora absolutno prepozen! Sploh zdaj, ko se je cel urnik zamaknil. Bolje bi bilo po 3. šolski uri, ker jaz sem ob 11h že sestradana, pa čeprav doma jem zajtrk. In hodim en odmor prej v trgovino po malico, drugače se čez krulež svojega želodca težko skoncentriram.


Ja pa zutri vec jej ..?
Men bi blo pa po eni strani bol d bi biu kasnej glavn odmor in bi sla takrt kej konkretnga pojest (namest kosila?) da mi ni treba pol po soli se kosiu jest?
Pa mucno je ce mas PO glavnm odmoru se nevem 6-7 ur?

Citiram:
če se dijak ne udeleži pouka, a ostane na površini šole, se mu to pri disciplinskem ukrepu šteje za pozitivno?


ahahahahhahah ja d gre kr prec hodnik pometat pa tla ribat Smejati se na ves glas Smejati se na ves glas

_________________
Eye for an eye will make the whole world blind.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
alcoholica
Objavljeno: 04 Okt 2007 22:27 Odgovori s citatom
tvoja mt Pridružen/-a: 24.04. 2006, 15:58 Prispevkov: 1624 Kraj: SF Bay Area
Smejati se na ves glas Smejati se na ves glas
"Profesorca, namest da bi šla na matematiko sm pometla dvorišče!" Smejati se na ves glas


Drgač pa jz zjutri nimam cajta jest, že itak ne morem zaspat ponoč in vsako jutro, ko me zbudijo, umrem Zalosten Sej pojem npr. jogurt alpa kos kruha, jajc si pa lih ne bom pekla ob 6h zjutri, no icon_biggrin
Če maš pa po glavnem odmoru še 6, 7 ur, maš pa še popoldne en odmor.. tist bi bil pa npr. po 9. uri. Kosilo? Počaki še ene 2 leti, da boš na faxu, prej ni šans icon_biggrin Kr bi res rabla pol celo uro (vsaj) frej umes, pa pomisl kok dlje bi pol mela pouk.. da ne govorimo o stroških - no razen če bi hodila v Plečnika *bruh* Mislm nevem, men je zakon pridt domov in pojest neki toplega.

No.. kompromisna rešitev bi bla, da bi mel npr. glavni odmor po 3. uri (pa da bi trajal recmo 20 minut), pol pa na vsake 3 ure še 10- do 15-minutni odmori, da si mal opomoremo.. ker 9,10,11-urni dnevi so res ubitačni! Najbolj žalostno je, da mamo ob torkih 8. in 9. uro UZG, kar je men osebno najboljši predmet, pa se moram dejansko ful mučit, da ostanem budna (čeprou prof. Starc res dobr in zanimivo razlaga).. ni človeško, no.
Sej o tem vsem bi se dal precej predebatirat..

_________________
Beer! Helping ugly people get laid since 1862.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
voda
Objavljeno: 04 Okt 2007 22:40 Odgovori s citatom
optimist Pridružen/-a: 24.04. 2006, 16:21 Prispevkov: 3652 Kraj: tiha vasica ob oranžnem gozdu zelene barve v duetu svetlih ptic ki ljubijo noć ter pogreto seme
alcoholica je napisal/a:

Citiram:
4. Odsotnost od ure pouka ………(20. člen Pravilnika o šolskem
5. Starši lahko pisno zaprosijo razrednika, da dijaku zaradi utemeljenih razlogov (npr. vozni red…21. člen Pravilnika o šolskem

6. Starši lahko zaprosijo šolo za oprostitev sodelovanja dijaka pri pouku določenega predmeta ….22. člen Pravilnika o šolskem

6. Če dijaška organizacija, v katero je včlanjena…. (13. člen Pravilnika o šolskem redu

????


ja icon_biggrin
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hrosc
Objavljeno: 06 Okt 2007 17:33 Odgovori s citatom
softiĆ Pridružen/-a: 27.04. 2006, 20:08 Prispevkov: 249 Kraj: Trzin
mene bol mot to,da dobiš ukor za 5 neopravičenih ur. če jih imaš pa več kot 35 pa lahko dobiš že izklučitev.
lahko bi blo tko kot prej 10 za pru ukor,50 za izklučitev.
in da se ukori ne prenašajo naprej( pač da nevela ta 12mescov dolg rok,da se ukor izteče).
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Madonna
Objavljeno: 06 Okt 2007 17:44 Odgovori s citatom
a lahko ?! Pridružen/-a: 24.04. 2006, 15:28 Prispevkov: 1700 Kraj: New York <3
Citiram:
Sej pojem npr. jogurt alpa kos kruha, jajc si pa lih ne bom pekla ob 6h zjutri, no


Ok zakaj pa ne, sej jajc mas u 10 min. pecen in pojeden?

Js si dostkrat nrdim makarone, jovejo juho alpa pomfri pa ribje palcke ...?

Drgac pa ne stekam zakaj morjo bit SPLOH ksne sankcije za neopravicene izostanke .... Kaj jih boli kurac ce hodmo v solo al ne.
Sej se gre za nase dobro d sedimo pr pouku pa poslusamo snov da loh pol solidno teste pisemo. Js bi tko, d bi dubu neopraviceno sam ce si spricu napovedan test alpa sprasvanje. Alpa tud to ne, pac ce je biu test pa te ni blo mas neocenjeno pa dobis popravca in je to to.

_________________
Eye for an eye will make the whole world blind.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
alcoholica
Objavljeno: 06 Okt 2007 22:02 Odgovori s citatom
tvoja mt Pridružen/-a: 24.04. 2006, 15:58 Prispevkov: 1624 Kraj: SF Bay Area
Ne bom jedla makaronov navsezgodi Smejati se na ves glas Že tkoaltko se krši moj naravni bioritem s tem da moram vstajat ob nečloveških urah.. mislm halo! Tema uzuni, anyone?! Kaj šele da si bom kuhala zjutri, omg no. Lahko se pa skp preseliva v flat, kjer bom z veseljem pojedla karkoli in kadarkoli mi skuhaš Ljubezen

_________________
Beer! Helping ugly people get laid since 1862.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
voda
Objavljeno: 06 Okt 2007 22:37 Odgovori s citatom
optimist Pridružen/-a: 24.04. 2006, 16:21 Prispevkov: 3652 Kraj: tiha vasica ob oranžnem gozdu zelene barve v duetu svetlih ptic ki ljubijo noć ter pogreto seme
Eva, lahko mi prineseš ribje palčke v termovki Ljubezen

Če ma kdo še kako mnenje, naj kar napiše srecen
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Pokaži sporočila:  

Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Objavi novo temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu